Siirry pääsisältöön
Koti » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Hallinto

Lassi Patokorpi
Museonjohtaja 
lassi.patokorpi@raasepori.fi
+358 19 289 2501

Viestintä ja markkinointi

Janeta Asplund
Markkinointipäällikkö
janeta.asplund@raasepori.fi
+358 19 289 2514

Nina Hindersson
Viestintäsuunnittelija
nina.hindersson@raasepori.fi
+358 19 289 2518

Asiakaspalvelu

Josephine Råstedt
Vt. Asiakaspalveluvastaava
josephine.rastedt@raasepori.fi
+358 19 289 2517

Cecilia Etzell
Museoavustaja
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Agneta Falck
Museoavustaja
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Natalia Teikola
Museoavustaja
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Sarah Råholm
Museoavustaja
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Linda Nylund
Museoavustaja
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Eve Hamari (virkavapaa)
Museoavustaja
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Raaseporin museo

Intendent Intendentti

Mia Juva
Intendentti
mia.juva@raasepori.fi
+358 19 289 2506

Zingoalla Rosenqvist
Vt. valokuva-amanuenssi
museokokoelmat@raasepori.fi
+358 19 289 2510

Lena Dahlberg
Amanuenssi
(esineet, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358 19 289 2503

Kiti Karvonen (virkavapaa)
Amanuenssi
(valokuvat, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi

Emma Kullberg
Museopedagogi
emma.kullberg@raasepori.fi
+358 19 289 2511

Museimästare Museomestari

Markus Korpela
Museomestari
markus.korpela@raasepori.fi
+358 19 289 2507

Chappe

Pia Hovi
Intendentti
pia.hovi@raasepori.fi
+358 19 289 2515

Cecilia Gustafsson
Tuottaja
cecilia.gustafsson@raasepori.fi
+358 19 289 2520

Fredrik Willberg
Vastaava näyttelymestari
fredrik.willberg@raasepori.fi
+358 19 289 2504

Henry Kämi
Vt. museomestari
henry.kami@raasepori.fi
+358 19 289 2538

Kulttuuriympäristö ja alueellinen toiminta

Lausuntopyyntöjä voi lähettää sähköpostitse museo@raasepori.fi osoitteeseen.

Lotta Friberg
Tutkija (alueellinen museotoiminta)
lotta.friberg@raasepori.fi
+358 19 289 2505

Tarja Knuutinen
Arkeologi
tarja.knuutinen@raasepori.fi
+358 19 289 2509

Tanja Ranta
Arkeologi
tanja.ranta@raasepori.fi
+358 19 289 2527

Olli Hakli
Korjausrakentamisen asiantuntija
olli.hakli@raasepori.fi
+358 19 289 2516

Tellervo Saukoniemi
Rakennustutkija
tellervo.saukoniemi@raasepori.fi
+358 19 289 2502

Janika Brügmann
Projektitutkija
janika.brugmann@raasepori.fi
+358 19 289 2525