Siirry pääsisältöön
Koti » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Hallinto ja markkinointi

Lassi Patokorpi
Museonjohtaja 
lassi.patokorpi@raasepori.fi
+358 19 289 2501

Janeta Asplund
Markkinointipäällikkö
janeta.asplund@raasepori.fi
+358 19 289 2514

Nina Hindersson
Viestintäsuunnittelija
nina.hindersson@raasepori.fi
+358 19 289 2518

Asiakaspalvelu

Katja Riski
Asiakaspalveluvastaava
katja.riski@raasepori.fi
+358 19 289 2517

Cecilia Etzell
Museoassistentti
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Josephine Råstedt
Museoassistentti
museovaraukset@raasepori.fi
+358 19 289 2500

Alueellinen toiminta

Lausuntopyyntöjä voi lähettää sähköpostitse raaseporinmuseo@raasepori.fi osoitteeseen.

Lotta Friberg
Tutkija (alueellinen museotoiminta)
lotta.friberg@raasepori.fi
+358 19 289 2505

Tarja Knuutinen
Arkeologi
tarja.knuutinen@raasepori.fi
+358 19 289 2509

Tanja Ranta
Vt. arkeologi, projektityöntekijä
tanja.ranta@raasepori.fi

Olli Hakli
Korjausrakentamisen asiantuntija
olli.hakli@raasepori.fi
+358 19 289 2516

Tellervo Saukoniemi
Rakennustutkija
tellervo.saukoniemi@raasepori.fi
+358 19 289 2502

Sisältö

Kiti Karvonen (virkavapaa)
Amanuenssi
(valokuvat, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi

Zingoalla Rosenqvist
Vt. valokuva-amanuenssi
museokokoelmat@raasepori.fi
+358 19 289 2510

Lena Dahlberg
Esinetutkija
(esineet, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358 19 289 2503

Emma Kullberg
Museopedagogi
emma.kullberg@raasepori.fi
+358 19 289 2511

Pia Hovi
Näyttelykuraattori
pia.hovi@raasepori.fi
+358 19 289 2515

Cecilia Gustafsson
Tuottaja
cecilia.gustafsson@raasepori.fi
+358 19 289 2520

Kim Svennblad
Vt. tuottaja
kim.svennblad@raasepori.fi
+358 19 289 2508

Sebastian Slotte
Vt. museomestari
sebastian.slotte@raasepori.fi
+358 19 289 2519

Henry Kämi
Vt. museomestari
henry.kami@raasepori.fi
+358 19 289 2528

Ivan Kulvik
Vt. museomestari
ivan.kulvik@raasepori.fi
+358 19 289 2504

Markus Korpela
Vt. museomestari
markus.korpela@raasepori.fi
+358 19 289 2507