Siirry pääsisältöön
Koti » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Lassi Patokorpi
Museonjohtaja 
lassi.patokorpi@raasepori.fi
+358(0) 19 289 2501

Alueellinen toiminta

Lausuntopyyntöjä voi lähettää sähköpostitse raaseporinmuseo@raasepori.fi osoitteeseen.

Lotta Friberg
Tutkija (alueellinen museotoiminta)
lotta.friberg@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2505

Olli Hakli
Korjausrakentamisen asiantuntija
olli.hakli@raasepori.fi
+358(0)19 289 2516

Tarja Knuutinen
Arkeologi
tarja.knuutinen@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2509

Tellervo Saukoniemi
Rakennustutkija
tellervo.saukoniemi@raasepori.fi
+358(0)19 289 2502

Kim Svennblad
Projektityöntekijä 9.8.-9.12.2021
kim.svennblad@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2508

Sisältö

Kiti Karvonen
Valokuva-amanuenssi
(valokuvat, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2510

Lena Dahlberg
Esinetutkija
(esineet, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358(0)19 289 2503

Vesa Kiljo
Amanuenssi
vesa.kiljo@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2506

Nina Hindersson
Viestintäsuunnittelija
nina.hindersson@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2518


Asiakaspalvelu

Katja Riski
Asiakaspalveluvastaava
katja.riski@raasepori.fi
+358(0)19 289 2517

Cecilia Etzell
Museoassistentti
cecilia.etzell@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2512

Josephine Råstedt
Museoassistentti
josephine.rastedt@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2512

Emma Kullberg
Vt. Museopedagogi
emma.kullberg@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2511

Theo Blomqvist
Museomestari