Siirry pääsisältöön
Koti » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Hallinto ja markkinointi

Lassi Patokorpi
Museonjohtaja 
lassi.patokorpi@raasepori.fi
+358(0) 19 289 2501

Janeta Asplund
Markkinointipäällikkö
janeta.asplund@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2514

Nina Hindersson
Viestintäsuunnittelija
nina.hindersson@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2518

Asiakaspalvelu

Katja Riski
Asiakaspalveluvastaava
katja.riski@raasepori.fi
+358(0)19 289 2517

Cecilia Etzell
Museoassistentti
museovaraukset@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2512

Josephine Råstedt
Museoassistentti
museovaraukset@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2512

Alueellinen toiminta

Lausuntopyyntöjä voi lähettää sähköpostitse raaseporinmuseo@raasepori.fi osoitteeseen.

Lotta Friberg
Tutkija (alueellinen museotoiminta)
lotta.friberg@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2505

Tellervo Saukoniemi
Rakennustutkija
tellervo.saukoniemi@raasepori.fi
+358(0)19 289 2502

Tarja Knuutinen
Arkeologi
tarja.knuutinen@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2509

Olli Hakli
Korjausrakentamisen asiantuntija
olli.hakli@raasepori.fi
+358(0)19 289 2516

Sisältö

Kiti Karvonen
Amanuenssi
(valokuvat, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2510

Lena Dahlberg
Esinetutkija
(esineet, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358(0)19 289 2503

Vesa Kiljo
Amanuenssi
(näyttelyt)
vesa.kiljo@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2506

Emma Kullberg
Vt. Museopedagogi
emma.kullberg@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2511

Pia Hovi
Näyttelykuraattori
pia.hovi@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2515

Theo Blomqvist
Museomestari