Siirry pääsisältöön
Koti » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Hallinto ja markkinointi


Lassi Patokorpi
Museonjohtaja 
lassi.patokorpi@raasepori.fi
+358(0) 19 289 2501


Janeta Asplund
Markkinointipäällikkö
janeta.asplund@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2514


Nina Hindersson
Viestintäsuunnittelija
nina.hindersson@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2518

Asiakaspalvelu

Katja Riski
Asiakaspalveluvastaava
katja.riski@raasepori.fi
+358(0)19 289 2517


Cecilia Etzell
Museoassistentti
museovaraukset@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2512


Josephine Råstedt
Museoassistentti
museovaraukset@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2512

Alueellinen toiminta

Lausuntopyyntöjä voi lähettää sähköpostitse raaseporinmuseo@raasepori.fi osoitteeseen.


Lotta Friberg
Tutkija (alueellinen museotoiminta)
lotta.friberg@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2505


Tarja Knuutinen
Arkeologi
tarja.knuutinen@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2509


Olli Hakli
Korjausrakentamisen asiantuntija
olli.hakli@raasepori.fi
+358(0)19 289 2516


Tellervo Saukoniemi
Rakennustutkija
tellervo.saukoniemi@raasepori.fi
+358(0)19 289 2502

Sisältö


Kiti Karvonen
Amanuenssi
(valokuvat, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2510


Lena Dahlberg
Esinetutkija
(esineet, arkisto, lahjoitukset)
museokokoelmat@raasepori.fi
+358(0)19 289 2503


Cecilia Gustafsson
Tuottaja
cecilia.gustafsson@raasepori.fi
+358(0)19 289 2520


Emma Kullberg
Museopedagogi
emma.kullberg@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2511


Pia Hovi
Näyttelykuraattori
pia.hovi@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2515


Kim Svennblad
Vt. tuottaja
kim.svennblad@raasepori.fi
+358 (0) 19 289 2508

Ivan Kulvik
Vt. museomestari
ivan.kulvik@raasepori.fi
+358 (0) 19 289 2504

Sebastian Slotte
Vt. museomestari
sebastian.slotte@raasepori.fi
+358 (0) 19 289 2000

Markus Korpela
Vt. museomestari
markus.korpela@raasepori.fi
+358 (0) 19 289 2507